Kupiecka 5c/u2, Kołobrzeg   |  Akupunktura:  725 815 561   |   Osteopatia: 609 645 385   |    Kontakt   |   O nas

Akupunktura Kołobrzeg

Metoda medycyny naturalne skuteczne w zwalczaniu wielu schorzeń, zarówno w działaniu przeciwbólowym jak i w przypadku chorób przewlekłych.

Wiedza i doświadczenie

W czym pomaga akupunktura

Akupunktura Kołobrzeg

Bóle
Kregosłupa

Zastoje
Limfatyczne

Bóle
Głowy

Zaburzenia
Trawienia

Bóle Mieśni
i Stawów

Stany
Chorobowe

Urazy, Sany
Pooperacyjne

Zaburzenia
Ginekologiczne

Przebieg Wizyty

Akupunktura Kołobrzeg – AkReMed

akupunktura kołobrzeg akremed zabieg min

Pierwsza wizyta:

Wywiad:

Podczas wywiadu, należy spodziewać się szczegółowych pytań, które czasami mogą wydawać się niezrozumiałe dla pacjenta, który np: przychodzi z bólami głowy a pyta się go o wypróżnianie, lub stan emocjonalny itp. Jednak według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są one niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy.

Oględziny 5 stref  języka:

Każda ze stref jezyka odzwierciedla funkcjonowanie różnych narządów. Występujące w tych strefach niepokojące objawy mogą wskazywać na stan chorobowy.

Badanie pulsu 6 punktów tętnicy promiennej:

Jest to niezwykle czułe bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna dla pacjenta badanie umożliwiające wychwycenie pierwszych symptomów choroby i zaburzeń w pracy poszczególnych narządów. 

Na pierwszą wizytę, trzeba zarezerwować około 45min.

Ważne jest, aby pacjent przed wizytą nie korzystał z makijażu, kosmetyków, nie lakierował paznokci, itp. Nie można też szczotkować języka ani spożywać pokarmów powodujących jego zabarwienie, np: buraki, cukierki owocowe itp. 

Kolejna wizyta:

Wywiad dotyczący zmian od poprzedniego zabiegu.

Pierwsza i kolejna wizyta:

Na podstawie szczegółowego wywiadu i przeanalizowaniu objawów  pacjenta zostanie określona zindywidualizowana plan postępowania. 

 

Postawienie diagnozy

Dobór odpowiednich punktów

Pierwsza i kolejna wizyta:

W trakcie zabiegu akupunktury igły wbijane są bezpośrednio w miejsca występowania bólu zupełnie odwrotnie. Nakłucia wykonuje się w przeróżnych miejscach, które z pozoru nie mają nic wspólnego z naszymi dolegliwościami. Do nakłuć wykorzystuje się specjalne litowe igły wykonane ze sprężystego i nierdzewnego stopu. Mimo że igły posiadają ostre zakończenie, to nie przecinają tkanek, a jedynie je rozsuwają.

Specjalista wbija igły w ciało, co zazwyczaj zajmuje kilkanaście minut, po czym zostawia je na ok. kwadrans.

Terapia może zawierać masaż Gua Sha lub/i Moxę co nie wpływa na cenę wizyty. 

Samo nakłuwanie nie jest bolesne, jednak może wiązać się z mrowieniem.

Akupunktura 

Wizyta zawiera

Ponieważ pracuję z ciałem a nie z zegarkiem, czas wizyty może ulec wydłużeniu, dlatego czas zabiegu nie wpływa na cenę wizyty.

Wizyta trwa około 45 minut.

Terapia wykonywana przez

sylwia szulchaczewicz dobra akupunktura kołobrzeg min
Sylwia Szulchaczewicz 

Fizjoterapeuta

Specjalista Akupuktury

 150 zł

Cena za wizytę

Zapisy online poprzez portal:

Osteopatia, Fizjoterapia Akupunktura Kołobrzeg

Opinie Pacjentów 

Osteopatia  |  Akupunktura  |  Fizjoterapia 

DOSKONAŁA
12 opinii na
ola ola
ola ola
2022-10-20
Po paru latach męczarni z bólem rożnego pochodzenia oraz opuchlizną stawów w końcu mogę odetchnąć z ulgą. Szczerze polecam Pana Marcina. Profesjonalne podejście oraz pełne zaangażowanie w swoją pracę.
P Kazubosia
P Kazubosia
2022-10-17
Już po pierwszej wizycie u Pana Marcina poczułam różnicę. Podchodziłam bardzo sceptycznie, ale na drugi dzień po wizycie... Ból w odcinku lędźwiowym i szyjnym z którym zmagałam się od dawna poprostu minął....Pomógł mi wrócić do zdrowia, w końcu mogę normalnie funkcjonować. Jestem bardzo wdzięczna i dziękuje za profesjonalizm i indywidualne podejście. Wspaniały człowiek! Serdecznie polecam!
Janina Mendel
Janina Mendel
2022-10-11
6 tygodni z potwornym bólem kręgosłupa, nic nie pomagało ! ! Znalazłam Pana Marcina w internecie, poczytałam, pojechałam na wizytę i.... Żyję i chce mi się Żyć !! Panie Marcinie chylę czoła przed Pana wiedzą, dbałością o zdrowie pacjenta, przed Pana ogromnym profesjonalizmem ! Jest Pan wspaniały ! Dziękuję, dziękuję, dziękuję bez końca. Polecam serdecznie.
Malgorzata Sakowska
Malgorzata Sakowska
2022-08-27
Bardzo serdecznie polecam wizytę, dobry diagnosta, skuteczny terapeuta
Vollprofi99
Vollprofi99
2022-08-02
Sehr kompetenter Mann, meine Frau kann direkt wieder laufen. Nach extremen Rückenschmerzen
Wiesława Staszyńska
Wiesława Staszyńska
2021-10-27
Super
LelaAngela
LelaAngela
2021-03-18
Wspaniały człowiek. Zna się na swojej pracy. Od wielu lat pomaga mi z odcinkiem lędźwiowym, a teraz również niedowiarkom z mojej rodziny. Potrafi również pomóc na wiele innych schorzeń, o których przeciętny człowiek nie ma pojęcia. Szczerze polecam.
Wojciech S
Wojciech S
2020-03-01
Miałem ból pleców, musialem szybko zwalczyć ten bol.Zadzwonilem do AkReMed ,łatwo ich znaleźć w wyszukiwarce google , warto też sprawdzić ich stronę co jeszcze oferują. Dla mnie pomogli , mialem tam akupunkture. Prawdziwi fachowcy w tym co robia a termin dostałem bardzo szybki. Naprawdę polecam wszystkim. Pozdrawiam.

Akupunktura Kołobrzeg „AkReMed”

Najczęściej zadawane pytania.

Akupunktura jest to technika leczenia wywodząca się ze Wschodu. Jest obecnie uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Technika ta polega na nakłuwaniu ciała jednorazowymi igłami w odpowiednich punktach, odpowiadających za największą aktywność narządów wewnętrznych. Punkty te zlokalizowane są wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych). Przy pomocy akupunktury można leczyć nie tylko poszczególne jednostki chorobowe, lecz również szereg objawów towarzyszących tym jednostkom jak: nudności i wymioty, zawroty głowy, czkawka, bezsenność i inne.

Medycyna wschodnia jako część medycyny naturalnej to wiele uznanych od tysięcy lat metod, które służą leczeniu różnych chorób i dolegliwości. Jedną z najważniejszych i najbardziej skutecznych metod jest akupunktura, która jest stosowana od tysięcy lat głównie w Azji i w Europie. Wiele prowadzonych w jej kierunku badań dało obiecujące wyniki, które sprawiły, że Międzynarodowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała akupunkturę jako skuteczną metodę leczniczą wielu chorób, w tym w likwidowaniu bólów różnego pochodzenia.

W naszym gabinecie medycyna wschodnia także reprezentowana jest przez akupunkturę. Oferujemy profesjonalne zabiegi, które prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Przygotowaliśmy relaksujące warunki, aby zabiegi były zawsze przyjemne. Dla całkowitego zadowolenia i bezpieczeństwa naszych klientów stosujemy tylko jednorazowe i atestowane w Polsce i Unii Europejskiej igły.

 

Akupunkturę stosuje się głównie w przypadkach nawracającej migreny chorób kręgosłupa, nerwobólów, czy choroby zwyrodnieniowej stawów. Zdarza się jednak, że zalecana jest również przy zaburzeniach przemiany materii oraz w przypadku alergii, szumów usznych, a także nadciśnienia tętniczego. Jeszcze przed wykonaniem zabiegu kluczowe znaczenie ma wywiad przeprowadzony z pacjentem. Pozwala bowiem zebrać wszystkie najważniejsze informacje i poznać ewentualne przeciwwskazania. Dopiero po tego rodzaju rozmowie, odbywa się badanie, którego celem jest stwierdzenie, czy pacjent może odbyć zabieg.

Chociaż akupunktura jest bezpiecznym zabiegiem, to jednakże należy zachować ostrożność w niektórych przypadkach, ponieważ jej aktywne działanie może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. W szczególności akupunktura nie powinna być stosowana u osób, które niedawno przeszły rozległe zawały serca, mają zbyt wysokie ciśnienie tętnicze, chorują na choroby zakaźne oraz schorzenia nowotworowe. Akupunktura jest również przeciwwskazana do stosowania u kobiet w ciąży oraz u osób powyżej 85 roku życia.

O dopuszczeniu pacjenta do zabiegu decyduje za każdym razem lekarz. Przeprowadza on na pierwszej wizycie wywiad z pacjentem oraz jego indywidualne badanie, m.in. na podstawie badania pulsu, które pozwala mu na określenie stanu zdrowia pacjenta i dopasowanie zabiegów.

 

Jednorazowy zabieg niewiele zmieni, chociaż można odczuć po nim zmianę samopoczucia na lepsze. Niemniej, należy go powtórzyć, a najlepiej zrobić to w określonych seriach. Przy niewielkich dolegliwościach wystarczające będą nawet już 3 zabiegi, lecz w przypadku przewlekłych schorzeń poczekać na efekty trzeba nawet ok. miesiąca. Zazwyczaj stosuje się do 10 zabiegów w jednym cyklu, przy czym w pierwszych tygodniach ich częstotliwość jest większa. Pierwsze zabiegi mogą powodować senność, dlatego po ich przeprowadzeniu pacjent musi wybrać się do domu, aby odpocząć. Najlepiej, aby na kilka godzin zrezygnował z wytężonej aktywności fizycznej.

Akupunktura może przynieść korzyści dla naszego zdrowia, o ile odpowiednio podejdziemy do zabiegów. Pamiętajmy więc, aby nie zjawiać się na wizycie na czczo i zadbać o optymalny poziom snu. Koniecznie unikać należy także używek. Tak przygotowani, możemy być pewni, że zabieg się odbędzie.

Samo przygotowanie do zabiegu nie wymaga od pacjenta dużego wysiłku. Istotne jest jednak, aby pacjent zjawił się wypoczęty, dlatego warto zadbać już przynajmniej 2 dni wcześniej o odpowiedni poziom snu; lepiej unikać także alkoholi i ciężkostrawnych posiłków. Na ok. dwie godziny przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek, gdyż akupunktury nie powinno wykonywać się na czczo. Co więcej, unikać musimy posiłków, które mogą barwić język (np. buraków). Dlaczego ma to znaczenie? Jeszcze przed wykonaniem zabiegu lekarz wykona badanie, które sprowadza się głównie do zmierzenia tętna i obejrzeniu języka. To właśnie na podstawie tego rodzaju wyników dobrane zostaną punkty na ciele, w których wbijane będą igły.

Akupunktura Kołobrzeg

Osteopatia, Akupunktura i Fizjoterapia

sylwia szulchaczewicz dobra akupunktura kołobrzeg min
Sylwia Szulchaczewicz 

Fizjoterapeuta

specj. Akupunktury

(+48) 725 815 561

Lokalizacja
osteopatia akupunktura fizjoterapia kołobrzeg kupiecka

AkReMed – Kołobrzeg

Akupunktura Rehabilitacja Medycyna Naturalna

gabinet osteopatii akupunktury fizjoterapii kołobrzeg min

Nasz gabinet oferuje Państwu wysokiej jakości usługi z zakresu osteopatii, akupunktury i fizjoterapii. Ofertę kierujemy do pacjentów z problemami ortopedycznymi po urazach z zespołami neurologicznymi i bólowymi.

Zapewniamy specjalistyczną pomoc osobom starszym i młodszym, kobietą w ciąży, sportowcom. Ludziom, którzy nie tylko liczą na szybki powrót do zdrowia i sprawności, ale też wszystkim przykładającym wagę do dobrego samopoczucia i sprawności, pragnącym żyć zdrowo i aktywnie.

W swojej pracy wykorzystujemy przede wszystkim wiedzę z zakresu medycyny osteopatycznej a także akupunktury, które celują bezpośrednio w problem pacjenta czyniąc terapię szybką i skuteczną.

Więcej o nas…

Kontakt

Szanujemy Twoją prywatnośc